Nasze plisy dostępne są w dwóch różnych modelach:

- model ze sznurkiem

- model z uchwytem (góra-dół)

Różnią się one głównie pod względem funkcji i serwisu, ale także zakresem rozmiarów i sposobów montażu.

model ze sznurkiem

model z uchwytem

KTÓRY MODEL WYBRAĆ?

Model ze sznurkiem: ten model przypomina zwykłą żaluzję z plisowaną tkaniną zamiast listew. Plisy ze sznurkiem mają solidny profil u góry i są sterowane za pomocą sznurka. Dzięki sznurkowi możliwe jest podciąganie plisy do góry i opuszczanie w dół. Standardowo sznurek znajduje się po lewej stronie okna, ale w razie potrzeby można umieścić go po prawej stronie. Wystarczy zaznaczyć to w polu na końcu formularza z zamówieniem. Długość sznurka uzależniona jest od wysokości plis. Sznurek można zablokować na każdej wysokości. Zaletą modelu z blokadą sznurka jest to, że można go obsługiwać nawet na dużych wysokościach. Model montowany jest za pomocą mocowań u góry, do sufitu lub do ściany.

Szerokości od 50 - 275 cm, wysokości od 100 do 250 cm.

Model z uchwytem: ten model jest również nazywany góra-dół, ponieważ pozwala na przesłonięcie okna w różnej konfiguracji: od góry do dołu i na odwrót za pomocą uchwytów. Ten produkt daje pełną swobodę na to, jaką część okna chcemy zasłonić. Dużą zaletą modelu z uchwytem jest możliwość przesłonięcia okna tak, aby uzyskać ochronę prywatności w dolnej części okna, jednocześnie wpuszczając światło z góry. Plisowane profile są podtrzymywane z każdej strony naprężonymi linkami i są montowane w 4 rogach okna.

Szerokości od 50 - 150 cm. Wysokość jest ograniczona przez wybraną szerokość i można ją uzyskać od 100 do 220 cm.

OGÓLNA SZEROKOŚĆ I WYSOKOŚĆ

W cennikach obu modeli zobaczysz siatkę cenową. Podana szerokość to całkowita szerokość plisowanej zasłony, a tkanina pokrywa całą szerokość produktu. Wysokość, o której mowa, to całkowita wysokość produktu, w tym: profile aluminiowe. Wszystkie nasze plisy są wykonywane na zamówienie i szyte na miarę, więc możesz oczywiście zamówić żądaną wysokość, jak i szerokość.

JAKĄ WYBRAĆ SZEROKOŚĆ?

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś przemyśleć, jest to, gdzie chcesz i możesz zamontować swoją plisowaną zasłonę. Wewnątrz wnęki skrzydła okiennego o stałych wymiarach lub na zewnątrz okna otwieranego bezpośrednio na parapet lub  ścianę. Sprawdź, czy okno jest otwierane i w jakim kierunku się otwiera.

Po zewnętrznej stronie otworu okiennego: Jeśli zdecydujesz się na montaż po zewnętrznej stronie okna, na ścianie, zalecamy, aby zakładka zachodziła na otwór okienny o ok. 5 cm z każdej strony. Przy tej metodzie montażu zwykle nie ma potrzeby dokładnego dopasowywania plisy do szerokości, ale możesz wybrać najbliższy rozmiar w cenniku.

W przypadku montażu na ramie okiennej: Tutaj zwykle należy wziąć pod uwagę uchwyt. Zalecamy, aby plisa była szersza od szyby okiennej o 2-3 cm zarówno na szerokość jak i na wysokość, w zależności od ilości miejsca wokół szyby. 

Wewnątrz wnęki lub w otworze na szybę: Jeśli montujesz między stałym wymiarem, odejmij 4 mm od całkowitej szerokości wnęki, aby uzyskać zamawianą szerokość.

Jeśli zdecydujesz się na zamontowanie typu z uchwytem jak najbliżej szyby w otworze na szybę, rama powinna mieć głębokość co najmniej 20 mm.

CO MUSISZ WIEDZIEĆ O WYSOKOŚCI W ZALEŻNOŚCI OD MODELU

Model ze sznurkiem:

Ten typ zwykle nie wymaga regulacji wysokości. W naszej gamie rozmiarów możesz wybrać wysokość co 10 cm. Więc nie ma znaczenia, że na dole plisy jest trochę więcej materiału. Wysokość jest zawsze podawana z małym marginesem do góry, tak aby bezpiecznie pokrywała podaną wysokość.

Model z uchwytem:

Tutaj zalecamy dopasowanie plis do wymaganej wysokości, ponieważ napięcie tkaniny musi być prawidłowe. Zbyt ciasne sznurki mogą prowadzić do niepotrzebnego zużycia i skrócić żywotność plisy. Zbyt luźno napięte sznurki mogą oznaczać, że oba profile aluminiowe nie są podtrzymywane przez sznurki i przez to opadają. Zasłonę dostarczamy zawsze z teoretycznie prawidłowo naprężoną wysokością zgodnie z zamówionym wymiarem. W razie potrzeby napięcie można dostosować później podczas montażu.

Montaż we wnęce na szybę o stałym wymiarze - wprowadź całkowitą wysokość szyby.

Montaż na ramie za pomocą uchwytu ściennego - podaj wymiary od ramy górnej do ramy dolnej.

Montaż za pomocą okuć zaciskowych na ramie okiennej - wprowadź całkowitą wysokość ramy okiennej .

WYBIERANIE TKANIN I RÓŻNYCH WŁAŚCIWOŚCI NASZYCH TKANIN

Tkaniny termoizolacyjne 100% zaciemniające Blackout - tkanina komórkowa "plaster miodu":

Rolety plisowane o przekroju "plastra miodu" wykonane są z dwóch warstw materiału. Tkaniny te są w 100% zaciemniające, ponieważ posiadają od wewnątrz cienką warstwę aluminium. Tył plisy jest biały dla lepszego odbicia ciepła. Nie ma znaczenia, jaki kolor plisy wybierzesz, ponieważ wszystkie kolory zaciemniają w ten sam sposób.

Tkanina o strukturze "plastra miodu" tworzy poduszkę powietrzną dzięki czemu działa jako izolator zarówno przed ciepłem, jak i zimnem. W przypadku plis "plaster miodu" otwory potrzebne do przeprowadzenia sznurków, sznurki oraz linki prowadzące są niewidoczne ponieważ są ukryte między dwoma tkaninami plisy. Polecane dla tych, którzy chcą mieć jak najciemniej w pokoju, na przykład w sypialni.

Tkaniny zaciemniające - tkanina komórkowa "plaster miodu" i tkanina plisowana:

Tkaniny te skutecznie chronią pomieszczenia przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych, przyciemniając wnętrze. Możesz wybrać między tkaniną komórkową o przekroju "plastra miodu", a prostą tkaniną plisowaną w formie harmonijki. W zależności od odcienia tkaniny przepuszczają mniej lub więcej światła do pomieszczenia. Tkanina komórkowa jest biała z tyłu, co zapewnia najlepsze odbicie światła. Tkanina o strukturze "plastra miodu" tworzy poduszkę powietrzną dzięki czemu działa jako izolator zarówno przed ciepłem, jak i zimnem. W przypadku plis komórkowych otwory potrzebne do przeprowadzenia sznurków, sznurki oraz linki prowadzące są niewidoczne ponieważ są ukryte między dwoma tkaninami plisy. Plisy w formie harmonijki mają widoczne sznurki i otwory potrzebne do przeprowadzenia sznurków.

Tkaniny transparentne - tkaniny plisowane:

W tej kategorii znajdują się tkaniny mniej lub bardziej przezroczyste, które chronią pomieszczenie przed nadmiernym nasłonecznieniem, ale nie zatrzymują całkowicie promieni słonecznych, a jedynie je rozpraszają, zapewniając tym samym komfort wypoczynku i pracy. Transparentne tkaniny są dla tych, którzy chcą zachować widok za oknem i mieć dużo światła dziennego w pomieszczeniu, ale jednocześnie potrzebują ochrony przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych. Nie zapewniają jednak odpowiedniej prywatności. Dobrze pasują do środowiska biurowego, ponieważ dobrze filtrują światło i usuwają odbicia na ekranie.

MATERIAŁ

Wszystkie nasze plisy wykonane są z poliestru. Wszystkie tkaniny są przeznaczone do ochrony przeciwsłonecznej i produkowane z dbałością o środowisko. Nasze proste tkaniny plisowane mają szerokość 20 mm, a tkaniny komórkowe 25 mm.

Światło słoneczne padające na tekstylną powierzchnię można podzielić na trzy części, które razem stanowią 100% wpadającego światła.

- Odbicie: część światła zostanie odbita, gdy uderzy w tkaninę.

- Transmisja: część światła przechodzi przez tkaninę.

- Wchłanianie: reszta światła zostanie pochłonięta przez tkaninę.

Pod każdą tkaniną znajdują się liczby określające, ile % światła widzialnego jest odbijane, ile przechodzi przez tkaninę i ile jest pochłaniane przez daną tkaninę. Znajdziesz tu również wartość lekkości tkaniny i trwałości koloru.

- Trwałość koloru: to stopień, w jakim barwnik jest odporny na blaknięcie pod wpływem ekspozycji na światło. Różne barwniki mają różny stopień odporności na blaknięcie. Skala zaczyna się od 1 do 8, im wyższa liczba, tym lepsza trwałość.

Korzystamy z usług znanych dostawców tkanin, takich jak Almedahls, Junkers & Müller czy Coulisse. Dostarczają wysokiej jakości tkaniny do ochrony przeciwsłonecznej.

Zalecamy naszym klientom zamówienie bezpłatnych próbek tkanin, aby przed złożeniem zamówienia zobaczyć przepuszczalność światła i rzeczywisty odcień. Wybierz tkaninę według potrzeb i zdobądź dekoracyjny filtr przeciwsłoneczny, który Ci odpowiada!

Profile aluminiowe są to lakierowane na biało aluminiowe szyny. Sznurki są białe, ale na życzenie można je dostosować do innego odcienia. Okucia i inne detale są w kolorze białym.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności zawartą w regulaminie.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.