Najpierw zdecyduj, gdzie chcesz zamontować żaluzję pionową.

Szerokość podana w cenniku to całkowita szerokość szyny.

Możesz zdecydować, czy chcesz zawiesić żaluzję pionową nad otworem okiennym lub czy ma ona wisieć w otworze okiennym – niszy.

Jeśli masz szerszą szerokość okna niż 242 cm, możesz podzielić część okna na dwie lub więcej szyn.

Na przykład można podzielić 5 metrów na dwie oddzielne szyny, które mają 250 cm długości i zawiesić jedną obok drugiej.

Przy zamocowaniu dwóch szyn obok siebie, pomiędzy szynami na środku będzie mały prześwit.

Po zaciągnięciu pasków na bok zejdą się one po tej stronie gdzie znajduje się mechanizm i sznurek.

ROZMIAR DETALI

Paski z tkaniną mają szerokość 89 mm, a szerokość szyny wynosi 45 mm. Środek szyny musi być zamontowany co najmniej 5 cm od ściany / okna, aby umożliwić ustawienie pasków tkaniny pod kątem.

1. Wysokość mocowania sufitowego wynosi 30 mm.

2. Wysokość z sufitu do uchwytu 40 mm.

3. Wysokość od sufitu do środka - do paska tkanin 55 mm.

4. Szerokość szyny wynosi 45 mm.

5. Szerokość paska 89 mm.

MONTAŻ NAROŻNY

Podczas montażu w narożniku ważne jest, aby szyny zostały zamocowane tak, aby listwy mogły być ustawione pod kątem. Zalecamy zamontowanie jednej szyny przy jednej ścianie.

Drugą szynę montujemy na drugiej ścianie- robimy 7 cm odstęp pomiędzy szynami, dzięki czemu można obrócić paski tkaniny. W ten sposób między szynami w rogu jest mniejsza przejrzystość.

INSTALACJA

Uchwyty montażowe są zapakowane standardowo z szyną żaluzji pionowej. Umożliwiają montaż na suficie lub na ścianie. Do mocowania na sufitach należy używać dostarczonych zacisków, które są wkręcane bezpośrednio do sufitu za pomocą tylko jednego wkręta.

Jeśli chcesz zamontować szynę na ścianie, użyj dołączonego uchwytu kątowego. Dzięki temu środek szyny osiągnie maksimum 6 cm od ściany.

Środek szyny musi być zamontowany co najmniej 5 cm od ściany / okna, aby umożliwić obracanie się paska tkaniny pod kątem.

Podczas wieszania tkanin na szynie, przezroczyste haczyki „H” powinny być ustawione pod kątem tak, aby paski mogły być zawieszone prostopadle do szyny.

Upewnij się, że paski tkaninowe nie są zamontowane w zablokowanej pozycji, mogą być nieprawidłowo ustawione. Jeśli nie będą ustawione pod kątem w tym samym kierunku, obróć haczyki za pomocą łańcuszka.

DOSTOSUJ WYSOKOŚĆ

Pasek tkaniny można dostosować do wymaganej wysokości.

Wybierz wysokość i obetnij tkaninę u góry przy użyciu nożyczek.

Jeżeli chcesz żeby wszytki paski tkaniny były równe ,najbardziej dokładnym wynikiem będzie mierzenie wszystkich pasków od dołu, tj. od miejsca „kieszeni”.

Następnie odciętą tkaninę zakładany wokół okrągłego patyczka i nasuwamy uchwyt . Nożyczkami obcinamy niepotrzebną tkaninę.

Zaleca się, aby paski kończyły się około 5 cm nad podłogą, co ułatwi dostęp odkurzacza lub mopa podczas sprzątania.

DEMONTAŻ

W celu zdjęcia paska tkaniny z zawieszki , uchwyt na tkaniny trzeba podniesiony do góry do szyny, a następnie przesunąć w bok. 

W przeciwnym razie haczyk „H”, który znajduje się w szynie, może zostać uszkodzony i złamany. Ta część jest wymienna, więc w przypadku uszkodzenia możesz zamówić drugą.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności zawartą w regulaminie.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.