SZEROKOŚĆ I WYSOKOŚĆ

Standardowe rozmiary: Oferujemy szeroką gamę standardowych rozmiarów rolet z możliwością regulacji szerokości według własnych potrzeby. Szerokość tkaniny zaczyna się od 48 cm, zwiększając długość co dziesięć centymetrów, aż do 258 cm.

Szerokość: Jeśli żaden z naszych standardowych wymiarów nie pasuje do okna, można dostosować szerokość tkaniny według własnych potrzeb. Dowiedz się więcej na temat zamówień niestandardowych w ramach naszych porad pomiarowych.

Wysokość: Nasze rolety dostępne są w dwóch wysokościach : 185 cm i 225 cm.

Redukcja wysokości: Nie robimy rolet w innych wysokościach niż 185 cm i 225 cm.

WŁAŚCIWOŚCI TKANINY

Zaciemniające tkaniny:
Dają one zaciemnienie w 100% .Posiadają cienką powłokę akrylową na spodzie. Każdy kolor ma tę samą funkcję zaciemnienia. Te tkaniny są przeznaczone dla tych, którzy chcą, aby było ciemno w pokoju, na przykład w sypialni.

Gładkie tkaniny:
Te tkaniny nie chronią w 100% przed promieniami słonecznymi. Przepuszczają je i nie dają całkowitego zaciemnienia w pomieszczeniu.

Przezroczyste tkaniny:
Kategoria ta obejmuje tkaniny mniej lub bardziej przezroczyste. Chronią przed bezpośrednim nasłonecznieniem, ale nie zapewniają odpowiedniej przejrzystości. Tkaniny te przeznaczone są dla tych, którzy chcą mieć dużo światła w pomieszczeniu, zachowując przy tym widok.

Techniczne tkaniny:
Tkanina do biur i przestrzeni publicznych o specjalnych wymaganiach dotyczących właściwości tkaniny.

Światło słoneczne można podzielić na trzy części, które stanowią 100% światła przychodzącego. Poniższy rysunek ilustruje zjawisko.

- Odbicie: Niektóre promienie słoneczne odbijane będą, gdy uderzą o materiał.

- Transmisja: Niektóre promienie przechodzą przez tkaninę.

To jest część światła, która wchodzi do pomieszczenia.

- Absorpcja: reszta światła będzie absorbowana przez tkaninę.

Pod każdą tkaniną można dowiedzieć się, ile %jest widocznego światła, które jest odbijane, przechodzi przez tkaninę, a ile tkanina absorbuje.

Gęstość barw: Czyli stopień, w jakim farba jest odporna na wybielanie z powodu światła. Różne barwniki mają różne stopnie odporności na wybielanie tkaniny. Skala sięga od 1-8, im większa liczba, tym lepsza jest trwałość.

Wszystkie nasze tkaniny produkowane są z cienką warstwą akrylu, co oznacza, że ​​są odporne na cięcia i zabrudzenia. Zalecamy naszym klientom, aby przed złożeniem zamówienia zamówić bezpłatną próbkę materiału, aby zobaczyć jaka jest przepuszczalność światła i rzeczywista barwa materiału. Wybierz tkaninę, która będzie odpowiadać Twoim wymaganiom.

MATERIAŁ

Nasze tkaniny wykonane są z bawełny lub poliestru. Więcej informacji na temat materiału znajdziesz poniżej odpowiedniej rolety. Należy pamiętać, że bawełna może kurczyć się pod wpływem wilgoci i ciepła.

Wszystkie tkaniny są szwedzkiej jakości. Produkowane są z najwyższą starannością. Korzystamy z dobrze znanych dostawców tkanin, takich jak Almedahls, Junkers & Müller i Descotex.

Nasza roleta składa się z aluminiowej rury, drewnianej listewki dolnej, wsporników z mosiądzu do montażu i białego plastiku. Nasze rolety przeznaczone są do instalacji wewnątrz pomieszczeń.

WSPORNIK

Standardowe plastikowe wsporniki w roletach mają odległość 40 mm od ściany / sufitu do środka rolety. Okucia mogą być stosowane do mocowania ściennego i sufitowego. Są one dostępne w kolorze białym.

Uchwyty składają się z "stopki" i "klipsa". Stopa jest częścią, którą montujesz w ścianie / suficie, klipsy znajdują się po obu stronach rolety. Jeden klips ma okrągły otwór drugi krzyżyk w środku, w zależności od tego, czy roleta ma dodatkową sprężynę czy też nie.

Otwory na śruby są owalne w skierowane wzdłuż rolety, aby ułatwić montaż. Nasze klamerki posiadają opatentowaną funkcję klipsa, która ułatwia montaż.

Dzięki prostemu uchwytowi można ściągnąć roletę i założyć ją ponownie bez odkręcania elementów mocujących. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie.

ROLETA

Nasze rolety posiadają rolkę VISUAL, tkanina jest tak blisko okna, jak to możliwe. Zapewnia to najlepsze zaciemnienie.

OBSŁUGA

Łańcuch: Nasze rolety są łatwo obsługiwane za pomocą zawieszonego łańcucha kulowego o długości 1,5 m. Mechanizm łańcuchowy umożliwia opuszczenie rolety na odpowiednią wysokości. Łańcuch jest biały i wisi po lewej stronie. Jeśli chcesz, aby łańcuch znajdował się po prawej stronie musisz poinformować nas o tym podczas składania zamówienia. Nie można zmienić strony mechanizmu w naszych szerokich roletach, ponieważ są one wykonane z dodatkowym mechanizmem sprężynowym z drugiej strony.

Oferujemy również łańcuch metalowy, a w naszych akcesoriach można zamówić łańcuch o długości 2 m zarówno w kolorze białym, jak i metalowym. Oba łańcuchy są tak samo trwałe.

Łańcuch można łatwo skrócić do pożądanej długości, a następnie złączyć go z powrotem za pomocą plastikowej lub metalowej złączki . Blokada – złączka - nie może przechodzić przez mechanizm.

Wszystkie rolety posiadają dodatkowo przezroczysty haczyk - zabezpieczenie łańcucha. Można go zamocować do ściany lub okna.

Na roletach o nieco większych wymiarach na szczycie łańcucha znajduje się ogranicznik łańcuchowy. Zapobiega on zrolowaniu się materiału podczas zwijania.

Mechanizm sprężynowy: Można również zamówić roletę z tradycyjnym mechanizmem sprężynowym.

Rolety na okna dachowe

Jeśli potrzebujesz rolet na okna dachowe, mamy proste rozwiązanie. Produkujemy roletę z mechanizmem, który sprawia ,że tkanina rolety jest zawsze napięta. Listewka dolna jest 5 cm szersza niż tkanina, dzięki czemu można ją zatrzymać na śrubach kątowych. Śruby kątowe mocujesz w tych miejscach, w których chcesz żeby roleta się zatrzymywała. Jeśli chcesz zamówić to rozwiązanie, powinieneś zamówić roletę o standardowych wymiarach.

W uwagach napisać ,że chodzi o okno dachowe. My skontaktujemy się z Tobą.

Rury roletowe i mechanizmy

Rolety wykonane są na dwóch różnych wymiarach rury, 28 mm i 36 mm. Wielkość rury, na jaką naklejamy tkaninę, zależy od ciężaru materiału i rozmiaru rolety. Małe rolety z lekką tkaniną montowane są na rurkach o średnicy 28 mm, a większe z cięższą tkaniną, zamontowane są na rurkach o średnicy 36 mm.

Rolety o bardzo dużych wymiarach produkowane są z dodatkową sprężyną, która pomaga wciągnąć materiał tak, aby nie było to zbyt ciężkie. Dodatkowa sprężyna jest żółta lub brązowa w zależności od tego, czy łańcuch znajduje się po prawej czy lewej stronie.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności zawartą w regulaminie.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.